Jesteś tutaj: KEPO.PL » Sen » Zdrowy sen » Kołdra

Kołdra

Bogata oferta rynkowa pozwala Ci wybrać kołdrę optymalnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Jednocześnie sprawia ona często, że czujesz się zagubiony pośród możliwości wyboru. Gdy pragniesz kupić kołdrę powinieneś przede wszystkim sprecyzować swoje potrzeby co do materiału jej wykonania.

Kołdry wełniane

Kołdry wełniane Kołdry wełniane znajdują swoich zwolenników szczególnie pośród osób ceniących sobie wyroby pochodzenia naturalnego. Posiadają one bardzo dobre właściwości izolacyjne. Kołder tych nie pierze się. Nie polecane są też osobom z alergiami. O tych kołdrach nie pisze się z wypełnieniem wełnianym, gdyż są one całe z wełny, nie posiadają obszycia. Kołdry te polecane są ludziom z problemami reumatycznymi.

Kołdry z wypełnieniem poliestrowym

Kołdry poliestrowe Obecnie są to kołdry cieszące się największą popularnością wśród klientów. Wypełnione są one cieniutkimi spiralnie skręconymi włókienkami poliestrowymi, dzięki czemu są bardzo miękkie i puszyste. Kołdry takie, przy zachowaniu walorów cieplnych podobnych do kołder z wypełnieniem wełnianym, są od nich dużo lżejsze. Utrudniony rozwój mikrobów sprawia także, że są one szczególnie polecane osobom cierpiącym na alergie. Kołdry te można prać, co zapewnia wysoki poziom higieny. Są one także łatwe w pielęgnacji.

Kołdry z wypełnieniem z puchu

Kołdry puchowe Kołdry z wypełnieniem z puchu znajdują swoich zwolenników szczególnie pośród osób ceniących sobie wyroby pochodzenia naturalnego. Posiadają one bardzo dobre właściwości izolacyjne. Kołder tych nie pierze się. Nie polecane są też osobom z alergiami. Kołdry puchowe to po prostu pierzyny, bardzo puszyste, przyjemne. Są cięższe od kołder z wypełnieniem poliestrowym, ale dzięki temu lepiej otulają ciało i utrzymują ciepło.

Kołdry z wypełnieniem jedwabnym

Kołdry jedwabne Kołdry z wypełnieniem jedwabnym to kołdry polecane szczególnie ludziom ceniącym sobie najwyższą jakość. Kołdry z jedwabnym wypełnieniem są bardzo miękkie, i lekkie. Jedwab jest znakomity dla zdrowia: korzystnie wpływa na wrażliwą skórę, koi podrażnienia, uśmierza dolegliwości skórne. Nie akumuluje w sobie roztoczy kurzu domowego, ponieważ ma bardzo niskie właściwości antystatyczne. Ma wspaniały wpływ na jakość snu, bo znajdujące się w nim aminokwasy koją system nerwowy. Utrzymuje w czasie snu stałą temperaturę ciała, nie powoduje przegrzania, chroniąc jednocześnie przed zimnem.

W chłodne noce ogranicza wydobywanie się ciepła spod kołdry, zaś w letnie noce wydala nadmiar ciepła, powodując, że o każdej porze roku można czuć się w jedwabnej pościeli nadzwyczaj komfortowo. Hamuje starzenie się komórek, wspaniale wpływa na kondycję skóry.

Źródło: dystrybutor kołder

Więcej

[Zamknij]

Darmowy Newsletter

Chcesz otrzymać darmową muzykę relaksacyjną ułatwiającą zasypianie? Podaj teraz swoje imię oraz adres e-mail i zapisz się na newsletter!