Jesteś tutaj: KEPO.PL » Sen » Świadomy sen » Świadome sny to doskonała zabawa!

Świadome sny to doskonała zabawa!

Nie ma żadnej wątpliwości do tego, że świadome sny to doskonała zabawa. Istnieje kilka sposobów na czerpanie rozrywki ze świadomych snów. Możesz jedynie obserwować Twój sen, będąc w pełni świadomym. Jest to podobne do oglądania filmów. Jest to szczególnie interesujące, jeśli śnisz niezwykły, fantastyczny sen.

Ziola na sen Czasami samo obserwowanie może dać Ci wiele radości. Możesz aktywnie kierować działaniami Twojego sennego ciała. Jest to zbliżone do gier komputerowych. Świadome kontrolowanie Twojej postaci, jednocześnie trzymając się „scenariusza” snu, pozwala Ci rozwiązywać napotkane problemy we śnie w taki sam sposób, w jaki możesz to robić w normalnym świecie. Pokonywanie wszelkich trudności bez użycia boskich mocy to bardzo dobry zwyczaj, który pomoże Ci w prawdziwym świecie. Taki sposób kontroli snu jest też wykorzystywany przy większości działań terapeutycznych. Ostatnim sposobem na kontrolę snu jest przejęcie całkowitej władzy nad snem. Zostań reżyserem i głównym bohaterem w jednej osobie. Dzięki temu możesz robić, co tylko zapragniesz, całkowicie ignorując „scenariusz” snu.

Nie można określić, który sposób korzystania ze świadomych snów jest najlepszy. Generalnie można uznać, że wszystkie trzy są tak samo dobre. Nie znaczy to, że musisz całkowicie kontrolować co trzeci sen, co trzeci też możesz tylko oglądać. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że nie powinieneś tylko i wyłącznie korzystać z jednej formy. Ciągłe korzystanie z boskich mocy może wyrobić u Ciebie zły nawyk kontrolowania ludzi, a rozwiązywanie problemów tą drogą nie przyniesie Ci wiele korzyści w normalnym życiu. Z kolei ciągłe pełnienie funkcji obserwatora pozbawia Cię większości wspaniałych możliwości, które niesie ze sobą świadome śnienie.

Jeśli zdecydowałeś się na pełną kontrolę snu, to znaczy, że masz już jakieś plany. Jednak w dalszej części są opisane niektóre popularne zajęcia wykonywane podczas świadomych snów. Układając plany pamiętaj jednak o kilku rzeczach. Jeśli jesteś początkującym oneironautą, to planuj jedną, maksymalnie dwie czynności jednej nocy. Ułożenie zbyt dużej ilości planów skończy się najprawdopodobniej tym, że nic nie zrobisz, bo stracisz świadomość kilka chwil po tym, jak ją uzyskałeś, albo obudzisz się z nadmiaru emocji. W Twoim życiu będziesz miał jeszcze wystarczająco dużo świadomych snów (doświadczeni oneironauci mają ponad 200 takich snów rocznie), aby spełnić wszystkie Twoje marzenia.

Psychiczny budzik. Poranek Przyjmuje się, że wykonanie jakiejś czynności podczas snu zajmuje Ci tyle samo czasu, co w prawdziwym świecie. Możesz się dziwić, w jaki sposób niektóre sny mogą trwać wiele godzin albo dni, jeśli faza REM trwa maksymalnie godzinę. Nasz umysł stosuje wtedy sztuczkę często wykorzystywaną w filmach lub sztukach teatralnych. Kiedy jakaś postać w filmie kładzie się spać, a po kilku sekundach widzimy ją wstającą, to mimo że minęło tylko kilka sekund przyjmujemy, że bohater przespał całą noc. Niestety taka kompresja czasu na niewiele Ci się przyda, jeśli chcesz zająć się czynnością, która wymaga pełnej koncentracji, na przykład szybką jazdą samochodem. Dlatego w czasie planowania zajęć pamiętaj, że masz maksymalnie 45 minut czasu.

Jeśli nie masz pomysłu, co robić to możesz zająć się tymi czynnościami. Są to popularne i ciekawe zajęcia, więc nie zmarnujesz czasu. Są one posortowane według trudności, więc jeśli jesteś początkującym oneironautą, to nie powinieneś zajmować się końcowymi pozycjami tej listy.

 1. Zwykłe zwiedzanie świata snów może Ci sprawić bardzo dużo przyjemności. Pamiętaj o częstym przeprowadzaniu testów rzeczywistości, bo możesz bardzo łatwo zapomnieć, że śnisz. Dobrym pomysłem jest wzięcie ze sobą jakieś postaci, która będzie Ci przypominać, że śnisz.
 2. Walczenie może być niezłym sposobem na odreagowanie stresu. Pozbądź się nielubianego szefa, złośliwego nauczyciela, hałaśliwego sąsiada lub jakiegoś polityka. Pamiętaj, że prawa fizyki w snach nie działają tak samo jak w prawdziwym świecie i jedno uderzenie pięścią może odrzucić kogoś na kilkanaście metrów.
 3. Oglądanie nieba może być fascynującym przeżyciem. Wielu oneironautów twierdzi, że niebo w snach wygląda wspaniale. Przy odrobinie wprawy możesz nawet zmienić kolor nieba!
 4. Uprawianie sportu w snach może Ci pomóc w prawdziwym świecie. Powtarzanie jakiegoś ruchu (np. odbicie piłki tenisowej) przynosi podobne korzyści zarówno we śnie, jak i na jawie.
 5. Możesz spotkać bohatera Twojej ulubionej książki lub filmu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś tworzył postacie fikcyjnych bohaterów w Twoich snach. A może stworzysz postać jakiegoś przywódcy i powiesz mu, co myślisz o jego polityce?
 6. Poszukaj swojego duchowego przewodnika, a następnie spotykaj się z nim w Twoich następnych snach.
 7. Zamień się ciałami z kimś innym. Zobacz, jak to jest być znanym piłkarzem, gwiazdą filmową, złodziejem czy żołnierzem.
 8. W Twoich snach możesz całkowicie legalnie i bezpiecznie używać różnych substancji odurzających. Efekty będą bardziej realistyczne, jeśli korzystałeś z nich w prawdziwym świecie, ale wiele osób twierdzi, że doświadczyło realistycznego działania narkotyków, których nigdy nie używali.
 9. Uprawianie seksu jest dosyć trudne ze względu na bardzo dużą ilość emocji, która może Cię łatwo obudzić. Unikaj zamykania oczu, bo możesz się łatwo obudzić.
 10. Zmiana sposobu postrzegania świata jest bardzo ciekawa. Rozszerz Twoje pole widzenia do 360°, obserwuj świat za pomocą ultradźwięków - tak jak robią to delfiny i nietoperze.
 11. Doświadczenie śmierci w snach jest całkowicie bezpiecznym, ale niesamowitym doznaniem. Jeśli jesteś wystarczająco odważny, możesz spróbować. Pamiętaj, że w skrajnych sytuacjach możesz się bardzo łatwo obudzić, więc pamiętaj o utrzymaniu maksymalnej koncentracji.
 12. Możesz spróbować poznać przyszłość. Twoja podświadomość bardzo dobrze sobie radzi z przewidywaniem przyszłości Twoich związków i kariery.

Źródło: darmowy fragment

Więcej

[Zamknij]

Darmowy Newsletter

Chcesz otrzymać darmową muzykę relaksacyjną ułatwiającą zasypianie? Podaj teraz swoje imię oraz adres e-mail i zapisz się na newsletter!